برگزاری مراسم هفته وحدت و افتتاحیه فاز دوم ساختمان فرهنگی، اداری،رفاهی

به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و خجسته میلاد پیامبر رحمت، حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)، مراسم جشن و سرور در مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 مازندران برگزار شد.

 

بخش اول : افتتاح فاز دوم ساختمان فرهنگی، رفاهی و اداری مرکز توسط ریاست محترم موسسه آموزش علمی کاربردی کشور جناب آقای دکتر شاه آبادی با همراهی ریاست محترم دانشگاه علمی کاربردی واحد مازندران جناب آقای دکتر لحمیان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 18/10/93 برگزار شد و سپس از نمایشگاه دستاوردها و دست ساخته های هنری و فرهنگی دانشجویان بازدید به عمل آمد. همچنین با حضور جمعی از خبرنگاران و خبرگزاریهای استاتی و واحد خبر صدا و سیما مازندران، ضمن تحت پوشش قرار دادن مراسم، با دکتر شاه آبادی ، دکتر لحمیان و دکتر مهربخش در خصوص اهداف و برنامه های میان مدت و بلند مدت مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 مازندران مصاحبه به عمل آمد.

 

بخش دوم: اجرای همایش در سالن آمفی تئاتر

در سالن آمفی تئاتر مرکز از ساعت 10 صبح مراسم با شکوهی برگزار گردید که اهم گزارش آن به شرح ذیل می باشد.

در آغاز مراسم رئیس مرکز سرکار خانم دکتر مهربخش ضمن خیر مقدم و تبریک ایام مبارک ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) از تلاش های کادر علمی مجرب مرکز برای پیگیری 5 رشته کارشناسی ارشد خبر داد و از دانشجویان درخواست نمود تا تعهد هنری خود را در انتقال ارزشهای دینی و ملی، همراهی بیشتری با دانشگاه داشته باشند و در دپارتمان های هنری و فرهنگی که بستر لازم را در ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای آن عزیزان فراهم می نماید همکاری جدی تری با مدیران گروه نمایند. ایشان همچنین به افتخارات خروجی این دانشگاه که هم اکنون از مسئولین موفق استانی و شهرستانی می باشند اشاره نمودند.

سپس دکتر شاه آبادی  مشاور محترم هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر کشور، به نگاه کارآمد مدیران ارشد کشور به مقوله فرهنگ و هنر اشاره نمودند و یادآور شدند که مراکز علمی-کاربردی فرهنگ و هنر باید اندیشه نبوی را نصب العین فعالیت های خود قرار دهند. ایشان تصریح نمودند که مراکز فرهنگ و هنر باید در زمینه دانش آموختگان کار آمد و مرتبط به بازار کار با حفظ ارزشها تلاش نمایند و در این خصوص مراکز فرهنگ و هنر مازندران را در سطح کشور دارای رتبه خوب ارزیابی نمودند.

در ادامه مراسم دکتر لحمیان، ریاست محترم دانشگاه علمی-کاربردی واحد مازندران، به مفهوم فرهنگ و هنر از نگاه ارزشی و دینی اشاراتی داشتند و تفاوت نقش برجسته های تخت جمشید و مجسمه های به جا مانده در رم را از نگاره های فرهنگی و ارزشی حاکم بر دو جامعه دانستند. دکتر لحمیان با اشاره به نام گذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری در راستای رشد اقتصادی و فرهنگی، افتتاح فاز دوم ساختمان فرهنگی . رفاهی مرکز را در راستای شعار فوق قلمداد نموده و از همکاری دانشگاه جامع واحد مازندران با مرکز فرهنگ و هنر واحد 1 خبر دادند و خواهان تعامل بیشتر مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر با دانشکده هنر واحد مازندران شدند.

 

در ادامه برنامه گروه های موسیقی سنتی و کلاسیک که از مجموعه مدرسین و دانشجویان رشته موسیقی مرکز بودند به هنرنمایی پرداختند و در انتها از مدرسین برتر، دانش آموختگان  کارآفرین و موفق و دانشجویانی که حائز رتبات برتر فرهنگی، ورزشی و علمی بودند با اهدای هدایایی قدر دانی شد.

سپس با حضور روحانی جلیل القدر حجت الاسلام حاج آقا صالحی، نماز جماعت ظهر و عصر اقامه و در پایان مهمانان گرانقدر با  وعده ناهار پذیرایی شدند.

 

ورود به سامانه سجاد
 

تماس با ما

مازندران- ساری- میدان خزر- کیلومتر 6 جاده فرح آباد- مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد 1 مازندران- کد پستی:19879-48161

تلفن تماس :33032768 & 33034356 - 11 98+

تماس با مديريت وبسايت : Webmaster@ FH1.ir